Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  separator  masz pytanie
zadzwoń
608-490-860

Jakie właściwości ma kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy znajduje powszechne zastosowanie w medycynie estetycznej. Pozwala na redukcję różnorodnych mankamentów urody, w tym przede wszystkim zmian, jakie powstają pod wpływem procesów starzenia zachodzących w naszym organizmie. To z tego powodu często określa się go “eliksirem młodości”.

Czym właściwie jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. Znajduje się przede wszystkim w skórze, mazi stawowej, ciele szklistym oka. Stanowi również składnik płynów ustrojowych i tkanki łącznej oraz budulec ścian naczyń krwionośnych. Jego główną funkcją jest wiązanie wody w naszym ciele.

Niestety wraz z wiekiem ilość naturalnie występującego kwasy hialuronowego stopniowo maleje, czego efektem jest powolna degeneracja tkanek. Rezultaty tego procesu widoczne są w naszym wyglądzie zewnętrznym, przede wszystkim w postaci zmarszczek.

Jak działa kwas hialuronowy?

“Eliksir młodości”, czyli kwas hialuronowy, to najważniejsza substancja wykorzystywana przede wszystkim w preparatach do tzw. zabiegów odmładzających. Często stanowi istotny składnik kosmetyków oraz środków profesjonalnych środków używanych do zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Stosowany jest przede wszystkim do wypełniania zmarszczek. Odpowiada za właściwe nawilżenie skóry, poprawia jej jędrność i młodzieńczy wygląd.

Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego

W naszym gabinecie medycyny estetycznej ESTELIA korzystamy z dobrodziejstw kwasu hialuronowego, wykorzystując go do różnych zabiegów.

  • Modelowanie ust. Zabieg z zakresu modelowania ust z zastosowaniem kwasu hialuronowego pozwala na przywrócenie wargom objętości, poprawę ich konturu oraz napięcia. Rezultatem są pięknie zarysowane, nawilżone usta. Jest to stosunkowo prosty i szybki zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, który nie wymaga specjalnego przygotowania od pacjenta.
  • Uniesienie kącików ust. W tym przypadku kwas hialuronowy wykorzystywany jest w celu zredukowania zmarszczek po obu stronach czerwieni wargowej. To właśnie one powodują opadnięcie kącików ust, przez co twarz wygląda na ciągle zasmuconą, zmęczoną.
  • Uwydatnienie kości policzkowych. Kwas hialuronowy aplikowany jest w celu uwydatnienia kości policzkowych, dzięki czemu twarz odzyskuje odpowiednie proporcje i młody, atrakcyjny wygląd.
  • Likwidacja zmarszczek. Kwas hialuronowy powszechnie wykorzystywany jest do redukcji różnorodnych zmarszczek, które pojawiają się na twarzy w efekcie procesów starzenia. Dzięki uzupełnieniu braków kwasu hialuronowego w organizmie zmarszczki ulegają wygładzeniu, a leczona okolica zyska młodszy wygląd. Zabieg może być wykonany na niemal każdej problematycznej okolicy np. czole, policzkach czy okolicach oczu i ust.

 

 

 

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.