Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  separator  masz pytanie
zadzwoń
608-490-860

Medycyna estetyczna – metody i technologie

Współcześnie medycyna estetyczna jest jednym z najszybciej rozwijających się działów medycyny. Obejmuje ona różnorodne działania nakierowane na poprawę kondycji skóry i zapobieganie jej starzeniu. Zabiegi medycyny estetycznej są mało inwazyjne, a jednocześnie oferują bardzo szerokie spektrum działania. Wykorzystują też różnorodne metody, środki i technologie dla zapewnienia optymalnych efektów związanych z celem konkretnej procedury. Zachęcamy do zapoznania się z niektórymi metodami stosowanymi w gabinecie Estelia.

Laser frakcyjny – zabiegi na zmarszczki, blizny, przebarwienia

Jednym z najnowocześniejszych urządzeń stosowanych obecnie w medycynie estetycznej jest laser frakcyjny. Zabiegi z jego użyciem dają bardzo widoczne rezultaty. Urządzenie emituje światło, które podgrzewa wodę zawartą w komórkach. Tym samym powstają mikrouszkodzenia skóry. Dzięki ich odpowiedniemu rozmieszczeniu sąsiadujące tkanki są „zmuszone” do regeneracji – wzmaga się produkcja kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się wygładzona. Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego umożliwiają likwidację zmarszczek, blizn czy przebarwień. Cera staje się jędrniejsza, gładsza, bardziej napięta, a jej koloryt się wyrównuje. Metoda jest polecana zarówno w walce z oznakami starzenia, jak i przy likwidacji blizn (np. potrądzikowych). Ponadto jest szybka i bezpieczna.

Mezoterapia igłowa – regeneracja i ujędrnienie skóry

Mezoterapia igłowa to kolejny bardzo popularny i wszechstronny zabieg, powszechnie stosowany już od lat 70. ubiegłego wieku. Polega ona na mikronakłuwaniu skóry za pomocą bardzo cienkich igieł i wprowadzaniu substancji aktywnych w powstałe nakłucia. Dzięki temu dostają się one od razu w głębsze warstwy skóry, przez co działają znacznie intensywniej niż rozprowadzane na jej powierzchni. Mezoterapia daje bardzo szybkie i wyraźne efekty, m.in. w zakresie:

• ujędrniania skóry,

• wygładzania zmarszczek, blizn i rozstępów,

• redukcji przebarwień,

• nawilżania,

• powstrzymania wypadania włosów i leczenia łysienia.

Mezoterapię stosuje się zarówno na twarzy, jak i na różnych obszarach ciała, w tym na skórze głowy. Chętnie korzystają z niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Najlepsze rezultaty można uzyskać wykonując serię kilku zabiegów.

Botoks – toksyna botulinowa

Botoks to potoczna nazwa toksyny botulinowej, która może odgrywać znaczącą rolę w spowolnieniu procesu powstawania zmarszczek i starzenia się skóry. Toksyna botulinowa (dostępna pod nazwami własnymi takimi jak Botox i Azzalure) ma czasowe działanie -powoduje relaksację mięśni , dzięki czemu wygładzają się zmarszczki mimiczne. Ponadto preparat można stosować do redukcji nadpotliwości (hamuje pracę gruczołów potowych) oraz bruksizmu (zapobiega nadmiernemu zaciskaniu mięśni żwaczy).

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to kolejny uniwersalny preparat, który obecnie jest prawdziwym hitem medycyny estetycznej. Występuje on naturalnie w organizmie człowieka w postaci hialuronianu sodu – przede wszystkim w skórze, ciele szklistym oka i mazi stawowej. Jego podstawowym zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody. Jego ilość w tkankach zmniejsza się wraz z wiekiem, co prowadzi do ich degradacji. Uzupełnienie kwasu hialuronowego w skórze poprawia jej nawilżenie i jędrność. Podawany miejscowo w formie żelu jest świetnym wypełniaczem. Służy więc do przeprowadzania popularnych zabiegów modelowania i powiększania ust oraz innych partii twarzy czy ciała. Z użyciem kwasu hialuronowego wykonuje się m.in. niechirurgiczną korektę nosa, podbródka czy kości policzkowych. Jest również używany w wielu innych dziedzinach medycyny (m.in. w ortopedii i okulistyce), a także stosowany powierzchniowo w kosmetykach, ponieważ doskonale sprawdza się jako środek nawilżający.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.